Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs jūsu ierīcē izvietojam sīkdatnes (cookies). Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.

Kas ir mans vārds

Name cloudVisiem bez izņēmuma ir vārds, pēc kura cilvēki mūs sauc un atpazīst. Neviens cilvēks netiek uzrunāts skaitļos vai ciparos. Ir taisnība, ka mums katram ir personas kods, un ka sportistiem ir savi numuri, tomēr mēs katrs mājās un draugu lokā tiekam atpazīti sejā un uzrunāti vārdā.

Skaitļi un cipari tiek lietoti lielā pūlī, lielās masās, kad nav praktiski vai pat iespējami uzzināt un atpazīt visus vārdā. Kāds reiz ir teicis, viena cilvēka nāve ir traģēdija. Miljonu cilvēku nāve ir tikai statistika. Skaitļi ir bezpersoniski un attālina no mūs citu no cita. Skaitļi ir tie, nevis mēs.

Vārdi ir svarīgi. Varbūt kāds tiek saukts vecāku, vai kādu radinieku vārdā. Un daudziem vārdiem ir sava nozīme.

Jūs esat pavadījuši vairākas dienas šeit Rīgā. Sākumā šī pilsēta jums varbūt bija sveša, un ļaudis šeit Vecmīlgrāvī tik pat sveši. Viesu ģimenes nezināja, kas viņiem būs par viesiem un otrādi. Visos līmeņos mēs bijām sveši. Ja godīgi – mēs bijām tikai skaitļi uz papīra. Nepazīstami. Sveši.

Bet kā ir tagad? Ir pagājušas tikai dažas dienas un mēs esam kļuvuši pazīstami. Sejas ir atpazīstamas un varbūt esat iegaumējuši cits cita vārdu. Tas ir svarīgi – nosaukt cits citu vārdā, t.i. atpazīt cilvēku pēc būtības, nevis vienīgi kā skaitli, kā svešinieku.

Jēzum arī tika dots vārds, vārds, kas pilns nozīmes – Dievs glābj. Kad tiekam kristīti, mēs arī tiekam saukti Jēzus vārdā – tiekam uzņemti viņa ģimenē, un Viņa vārdu mēs nesam sevī tā, ka pats Kristus sauc mūs par saviem brāļiem un māsām. Dievs pazīst mūs un sauc mūs visus vārdā. Kristū mēs vairs neesam svešinieki, bet esam atpazīstami savā starpa kā brāļi un māsas.

Br. Aloizs šajā 2017.g. (reformācijas 500. gadadienā) aicina mūs – no dažādām konfesijām nākušiem doties kopīgā ceļā – atpazīt Kristu otrā kristietī. Kā Dīdrihs Bonhēfers ir rakstījis: Tikai caur Jēzu Kristu mēs esam brāļi cits citam… caur Kristu mūsu savstarpējā piederība ir īsta, neatņemama un mūžīga.

Lai atpazītu brāli un māsu ir jāiepazīst šī cilvēka patieso būtību, nevis mūsu priekšstatu par šo cilvēku. Laba vieta, kur sākt, ir uzzināt viņu vārdu, veidot personiskas attiecības un atpazīt Kristu viņā.

Šodien svinam Jēzus vārdu – vārdu, kas mūs vieno, kas dod mums dzīvību, kas dod mūsu dzīvei jēgu un mērķi. Lai šis vārds – Jēzus vārds mūs vada tuvāk citu citam šajā 2017.g.

Drukāt E-pasts

Lūgsim!

LELB DAUGAVGRĪVAS BALTĀ DRAUDZE

 Baltā baznīca

2, 24, 29, 58

Dievkalpojumi katru svētdienu plkst. 10:00
Ģimenes dievkalpojums
— mēneša pirmajā svētdienā.

Dievnams ir pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

 Draudzes konti

Draudzes vajadzībām (ziedojumiem) —
LV39HABA0551024050077 (Swedbank)

Kapsētas maksājumiem —
LV27HABA0551047125138 (Swedbank)

Reģistrācijas numurs — 90000087696