Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs jūsu ierīcē izvietojam sīkdatnes (cookies). Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.

Vai tevī ir farizejs?

Autors: Baltā baznīca.

Farizejs un muitnieksVai esi farizejs? (sirdsapziņas izmeklēšana)

Sirdsapziņas izmeklēšana ir balstīta uz stāstu par farizeju un muitnieku, ko Jēzus mums stāsta: Divi cilvēki ienāca templī Dievu lūgt, viens bija farizejs un otrs – muitnieks. Farizejs, nostājies savrup, lūdza tā: 'Dievs, es tev pateicos, ka neesmu kā pārējie cilvēki – laupītāji, ļaundari, laulības apgānītāji vai arī kā šis te muitnieks; es gavēju divreiz nedēļā un dodu desmito tiesu no visa, ko iegūstu.' Bet muitnieks, attālāk stāvēdams, neuzdrošinājās pat acis pacelt uz debesīm, bet, sitot sev pie krūtīm, sacīja: 'Dievs, esi man grēciniekam žēlīgs!'
Es jums saku: šis nogāja savās mājās attaisnots, bet tas otrs ne, jo katrs, kas pats sevi paaugstina, tiks pazemināts, bet, kas sevi pazemina, tiks paaugstināts.
/Lk 18:10-14/.

Vai tu esi farizejs, muitnieks, vai kaut kur starp abiem? Velti dažas minūtes un pārbaudi sevi, atbildot uz šiem jautājumiem. Esi godīgs! Visdrošākā farizeja pazīme ir vēlme atbildēt uz jautājumiem tā, lai izskatītos labāk sevis vai citu priekšā.

Ejot cauri pārbaudei, atturies no kārdinājuma vērtēt citus! - Skaties tikai uz sevi! Tas nav tik vienkārši.

Ja sakām, ka mums nav grēka, tad maldinām sevi un patiesības nav mūsos. Ja atzīstamies savos grēkos, tad Dievs ir uzticams un taisns un mums piedod grēkus, un šķīstī mūs no visas netaisnības. /1Jņ 1:8-9/

Birkas: Grēksūdze

Drukāt