Lai šī vietne pienācīgi darbotos, mēs jūsu ierīcē izvietojam sīkdatnes (cookies). Lietojot šo vietni, jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.

Alfa kursa dalibnieki stāsta:

Ieva SīpolaVēlos dalīties savās pārdomās par piedzīvoto 2011.g. Alfa kursā. Jāsāk ar to, ka draudzes dievkalpojumos pievērsu uzmanību mācītāja ziņojumiem par tādu Alfa kursu, kas notiek katru ceturtdienu draudzes namā neformālā atmosfērā, ar siltām vakariņām utt. Mani ieinteresēja iespēja uzzināt ko vairāk par kristietību, tā likās arī laba iespēja iepazīties tuvāk ar draudzes locekļiem, bet tā kā kurss jau bija krietni pusē, nācās vien gaidīt gadu līdz nākamā kursa sākumam.

Un tā, devos uz Alfa kursa pirmo sanākšanu. Mūs gaidīja liels klāts galds un siltas garšīgas vakariņas. Kā jau pirmajā reizē, visi sanākušie jutās mazliet "stīvi" un ar vāji slēptām bažām vēroja kursa vadītājus - kas būs tālāk…

Tālāk sekoja iepazīšanās - gan dalībnieki, gan organizatori īsumā iepazīstināja ar sevi un saviem nodomiem, atmosfēra kļuva brīvāka un atraisītāka. Bija laiks jokiem, dziesmām un visbeidzot klausījāmies mūsu mācītāja ievada lekciju par to, vai kristietība mūsdienās ir garlaicīga, nepatiesa un bezjēdzīga…

Tā nedēļu no nedēļas, katru ceturtdienu tikāmies - dažreiz kuplākā, dažreiz šaurākā lokā. Klausījāmies dažādu mācītāju, evaņģēlistu, lektoru lekcijas, diskutējām, jokojāmies, dziedājām - soli pa solim arvien labāk iepazīdami kristietības pamatjautājumus. Lūk, dažas no aplūkotajām tēmām - Kas ir Jēzus? Kāpēc Jēzus nomira? Kā Dievs mūs vada? Vai Dievs šodien dziedina? Kādēļ man būtu jālasa Bībele?

Ļoti spilgti man atmiņā palikusi nedēļas nogale, ko pavadījām Burtniekos, draudzes mājā - izguldīti, paēdināti un visādi citādi aprūpēti. Visa šī nedēļas nogale bija veltīta Trīsvienīgā Dieva Trešajai, manuprāt, vismiglainākajai (ja tā var teikt) Personai - Svētajam Garam.

No piektdienas vakara līdz sestdienas pēcpusdienai mūsu laiks bija izplānots burtiski pa minūtēm - dzirdējām četras lekcijas, pēc katras lekcijas bija diskusijas grupās, dziedāšana un svētbrīži, un, protams, ļoti garšīgas brokastis, pusdienas, kafijas un tējas pauzes :)

Esot prom no mājām, no ierastās vides, no ikdienas problēmām, man bija laiks pārdomāt un iedziļināties visā dzirdētajā un pārrunātajā. Tas bija svētīgs laiks vienatnē ar savām domām par Trīsvienīgo Dievu. Šī nedēļas nogale man palīdzēja "salikt pa plauktiņiem" savus pieņēmumus, domas un atklāsmes un stiprināja manu pārliecību un ticību. Par to milzīgs paldies visiem kursa organizētājiem!

Nu jau tuvojas Lieldienas un mums - Alfa kursa dalībniekiem - aiz muguras ir pēdējā lekcija "Kam man Baznīca", kurā pārrunājām arī katrs savus ieguvumus no šī kursa. Man atmiņā palikusi doma, ko izteica mans grupas biedrs, - viņam sākumā licies, ka visi kursa dalībnieki ļoti labi orientējas Bībelē un runā par daudzām viņiem vien saprotamām lietām, viņam licies, ka visi runā līdzīgi kā par kādu kopīgi redzētu filmu, bet viņš šajās sarunās nevar piedalīties, jo nav redzējis šo filmu. Tas viņu pamudinājis lasīt Bībeli, lai arī viņš pilnvērtīgi varētu piedalīties sarunās. Savukārt kāda grupas biedrene rezumējot teica, ka Dieva iepazīšana ir nebeidzams process, kurā vienkārši vajag būt iekšā un ļauties tam.

Tāpēc, sagaidot Lieldienas, visiem novēlu saprast, par ko ir "filma" un būt iekšā tajā nebeidzamajā procesā, ko sauc par ceļu pie Dieva!

Drukāt E-pasta adrese

Lūgsim!

LūgsimDebesu Ķēniņ, Mierinātāj, patiesības Gars, kas esi visur un visu piepildi, visa labuma sturētājs un dzīvības devējs, nāc un mājo mūsos. Šķīstī mūs no visas nešķīstības un savā labestībā atpestī mūsu dvēseles. Āmen.

/Pareizticīgo lūgšana/

DAUGAVGRĪVAS BALTĀ EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE

 Baltā baznīca

2, 24, 29, 58

Dievkalpojumi katru svētdienu plkst. 10:00
Ģimenes dievkalpojums
— mēneša pirmajā svētdienā.

Dievnams ir pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

 Draudzes konti

Draudzes vajadzībām (ziedojumiem) —
LV39HABA0551024050077 (Swedbank)

Kapu maksājumiem —
LV42LATB0002010031799 (Norvik Banka)

Reģistrācijas numurs — 90000087696

Ziedojiet ar PayPal: